Freelance Web Tasarım

Freelance Web Tasarım Nedir ?

Freelance Web Tasarım internet ortamında firmaların ve kişilerin kendilerini web sitesi üzerinden tanıtmaları için kullanılan bir User Interface ( Arayüz Tasarımı) ‘na verilen isimdir. Bu tasarım hizmetlerinin yapıldı alt yapılar değişkenlik gösterebilmekle birlikte Yönetim Paneli mevcut olmayan Web Tasarımların büyük bir kısmı HTML5 ve CSS3 alt yapısı ile özgün olarak tasarlandıktan sonra kodlanarak ilgili Alan Adı‘na yüklenir.

Freelance Web Tasarım Fiyatları

Yapılacak olan Web Tasarım‘ın fiyatları tasarım içeriğine göre değişkenlik göstermektedir. Bu içeriklerin faktörleri yapılacak olan sayfa sayısı kullanılacak olan grafikler ve web sitesinin dinamik özelliklerine göre hesaplanmanlıdır. Fiyatlar Web Tasarımcı‘larda genellikle farklılık göstersede fiyat aralığı 300 TL ile 2000 TL aralığındadır.

Web Tasarım Yapım Aşaması Nasıl ?

Bir arayüz tasarımını yapım aşaması ile olarak isteniğlen projenin içeriğine göre PSD ( Adobe PhotoShop ) dosyası üzerinde tasarım çizimleri ile başlar. İlgili projeye göre Modern ve Özgün bir kaç çalışma tasarım sahibi olan kişi veya firmaya sunularak yorumları alınır. Sonrasında ise tasarımı kullanacak kişi veya firmanın seçimi üzerine değiştirilmesi gereken bölümler var ise değişimler yapıldıktan sonra Web Tasarımcı tarafından kodlanmaya başlar. Bir Web Tasarımının tasarlanıp kodlanması ise projenin içeriğine göre ( Yapılacak sayfa sayı, görsel tasarım olup olmayacağı vs. ) değişkenlik gösterir ve bu süre ortalama olarak 3 gün ile 7 gün arasında bir sürece yayılır.

Proje Sonrası

Proje tamamlandıktan sonra tüm dosyalar ile birlikte tasarım lisans işlemi yapıldıktan sonra tasarımı kullanacak olan ilgili kişi veya firmaya teslim edilir veya isteğe göre Alan Adı‘na kurulur. Kurulum yapılırken kullanılacak olan Alan Adı‘na ait mevcut bir SSL Sertifika‘sı var ise SSL yönlendirmesi yapılarak ilgili Alan Adı‘na kurularak teslimi yapılır. Proje teslim edildikten sonra Müşteri Paneli üzerinden müşterilere belirli düzeyde Teknik Destek sunularak çalışmaya devam edilir.