Freelance Bakım & Onarım

Freelance Bakım & Onarım Nedir ?

Freelance Bakım & Onarım işlemleri kurulu olan web siteleri üzerinde yapılan alt yapı inceleme ve düzenleme işlemlerine verilen isimdir. İnceleme sırasında yapılan işlemler ise kod yapısının standartlar dahilinde olup olmadığıdır. Yapılan incelemeler sonucunda Web Tasarım & Yazılım kodlamasında olan tüm hatalar istenilmesi durumunda tespit edilerek düzenlenir ve bu işlemler sonrasında Web Site Onarım işlemi tamamlanmış olur. Bakım işlemlerine ek olarak yüklenme hız testi ve Error Log kontrolüdür. Bunlara ek olarak ise yönetim paneli üzerinden yapılan güncellemeler ( Örneğin; PHP Versiyon Güncellemesi ) gibi hizmetlerde Bakım & Onarım işlemlerine dahildir.

Ne Sıklıkla Yapılmalıdır ?

Web site bakım onarım işlemlerinin yıl içerisinde bir kere yapılması aktif kullanılan bir web sitesi için yeterli olacaktır. Ek durumlarda ise ihtiyaç duyduğunuz vakit Site Bakım – Onarım işlemi yaptırmalısınız. Ek durumlara örnek ise sitenin yüklenme hızınını yavaşlaması, site içersinide kırık bağlantılı linkler ( bulunamayan sayfalar ) oluşması, aktif olarak çalışmayan formların tespit edilmesi vb. durumlardır.

Freelance Bakım & Onarım Maliyeti Nedir ?

Bakım – Onarım maliyetleri yapılacak olan işlemlere göre değişiklik göstermektedir. Web sitesine Bakım – Onarım çalışması yaptırmak isteyen kişiler ilk olarak web site testini yaptırır ve yapılan test sonucunda çıkan hatalara göre fiyat verilir. Ortalama olarak baktığımız zaman ise çok yüksek maliyetler oluşmaz. Maliyeti oldukça düşüktür.